Profesjonalny ręczny sprzęt do utrzymania czystości

Akcesoria Systemów mycia

System mopów i wózków serwisowych

Akcesoria wykrywalne przez detektory metali i X-Ray

Narzędzia marki Salmon® Hygiene Technology zostały zaprojektowane tak, aby spełnić najwyższe kryteria przemysłu żywnościowego i produkcji napojów. Dzięki możliwości kontroli procesu produkcyjnego firma Hill Brush jest w stanie zaoferować Państwu najwyższej jakości produkty w przystępnych cenach.Gama produktów Ultimate charakteryzuje się najbardziej zaawansowaną technologią. 

Narzędzia z linii Resin-Set DRS® szczycą się rewolucyjną poprawą w zapobieganiu wypadania włosia dzięki zastosowaniu systemu podwójnego mocowania włókien. To unikatowe podejście, do którego zastosowano klamry ze stali nierdzewnej dopuszczone
do kontaktu z żywnością i antybakteryjną żywicę, zabezpiecza pęczki włosia przed wypadaniem ze szczotki. Żywica uszczelnia powierzchnię szczotki oraz zabezpiecza otwory przed zbieraniem się brudu i przed gromadzeniem się wilgoci.

Narzędzia czyszczące z serii Anti-Microbial są zaprojektowane dla obszarów, które wymagają bardzo wysokich standardów higieny
i gdzie udokumentowanie należytej staranności w kontroli skażenia biologicznego i fizycznego ma szczególne, kluczowe znaczenie. Wszystkie narzędzia czyszczące z tej linii zawierają specjalnie stworzony w oparciu o jony srebra dodatek antybakteryjny. Dodatek ten skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii.

Linia wykrywalna przez detektory metali i X-Ray została zaprojektowana aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczeń. Wszystkie produkty wykrywalne przez detektory metali zostały wyprodukowane z użyciem komponentów wykrywalnych przez detektory metali
i X-Ray. Materiały te zostały niezależnie przetestowane przez firmę Mettler-Toledo, wiodącego producenta sprzętu do wykrywania
metalu. Wyniki pokazują, że kiedy maszyny do wykrywania metalu są prawidłowo skalibrowane, użyte tworzywa sztuczne są wykrywalne, pracując w standardowych, zarówno suchych jak i mokrych warunkach.

Narzędzia Anti-microbial zawierają jony srebra, które w skuteczny sposób zapobiegają rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii. Rewolucyjna gama Resin-Set DRS®, nie tylko chroni przed gromadzeniem się w nich brudu i wilgoci, ale także przed przedostawaniem się włókien do wytwarzanych produktów spożywczych. Niezależnie testowane produkty Metal Detectable i X-Ray zmniejszają ryzyko zanieczyszczeń,
podczas gdy linia Professional i Premier odpowiadają jakości, której oczekujecie dzięki szerokiej gamie produktów.
Produkty dostępne są w szerokiej gamie kolorów, aby móc wyeliminować ich wzajemne zanieczyszczanie się, jednocześnie pomagając w przestrzeganiu zasad systemu HACCP. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań marka Salmon® Hygiene Technology jest na szczycie zaawansowania technologicznego. Więcej informacji na temat wyrobów szczotkarskich firmy Hill Brush znajdziecie Państwo na http://www.hillbrush.com.

 

CleanAccess to nowa polska marka, która wkroczyła na rynek w 2015 roku. Została stworzona przez młodych i dynamicznych ludzi, którzy stawiają sobie za cel produkcję wyrobów najwyższej jakości, spełniających Państwa oczekiwania. Poprzez 'Państwa oczekiwania' zespół CleanAccess rozumie najsurowsze wymaganie rynkowe w stosunku do higieny i bezpieczeństwa produkowanej żywności. Celem CleanAccess jest koncentracja na produkcji różnorodnych akcesoriów do Systemów mycia używanych w zakładach produkcji żywności. W ofercie znajdziecie Pańswto zarówno akcesoria do Centralnego Systemu Mycia jak i do Systemów mycia opartych na wodzie z sieci. Są to między innymi: węże, akcesoria ze stali nierdzewnej takie jak: szybkozłącza, bębny, obrotnice, lance, dysze, nyple, zakończenia węży, zawory, pistolety, a także osłony, uszczelki i wiele innych. Wszystkie produkty są zaprojektowane i wyprodukowane w taki sposób, aby umożliwić jak najbardziej efektywne mycie, pianowanie, płukanie i dezynfekcję.

Zapraszamy do zapoznania sie z pełną ofertą i odnalezienia... your access to the highest level of hygiene.

IPC Euromop, założona w 1980 roku, dziś stoi na czele rynku włoskiego i międzynarodowego w dziedzinie projektowania i produkcji profesjonalnych urządzeń do sprzątania.
IPC Euromop oferuje pełną gamę produktów do wszystkich zastosowań: od linii tekstylnej  do wózków czyszczących, włączając w to dozowniki, gąbki i inne. Każdy produkt jest starannie zaprojektowany przez zespół specjalistów i techników, którzy zapewniają ciągłe innowacje i rozwój technologii.

W ofercie tej znajdziecie Państwo szeroką gamę solidnych ram i mopów z idealnie dopasowanymi stylami i wygodnymi wózkami do mycia.

Na szczególną uwagę zasługują wózki serwisowe z linii BRIX, które mogą zostać indywidualnie skonstruowane w zależności od zastosowania i upodobań Klienta.

Więcej informacji o marce IPC Euromop na http://www.ipceuromop.com/site/companies/.


 

Detectamet to międzynarodowo uznana marka, która uzyskała pozytywną reputację jako projektant, producent i dystrybutor plastikowych narzędzi i urządzeń wykrywalnych. Wyroby firmy Detectamet mogą być identyfikowane przez wykrywacze metalu znajdujące sie na liniach proukcyjnych oraz wykrywaczach X-ray, które co raz częściej można spotkać na zakładach świadomych producentów, dbających o swoją produkcję. Jeśli narzędzie lub sprzęt znajdujący sie na terenie zakładu niepostrzeżenie ulegnie uszkodzeniu, możliwe jest, że powstałe drobne elementy zanieczyszczą żywność. Dzięki użyciu materiałów wykrywalnych, zanieczyszczona żywność zostaje zidentyfikowana i odrzucona, dzięki czemu Klienci otrzymują jedynie bezpieczny produkt finalny.

Narzędzia i sprzęt marki Detectamet są używane przez wielu wiodących producentów żywności, którzy poprzez produkty wykrywalne mają na celu wzmocnienie swoich systemów zarządzania jakością: GMP, HACCP, IFS, BRC, wykazując w ten sposób należytą staranność w zakresie bezpieczeństwa żywności i ochrony reputacji marki korporacyjnej.


System pojemników i kontenerów

System segregacji

Włókninowe czyściwa przemysłowe Safe Wiping

System 5S

Nasze higieniczne kontenery i pojemniki wykonane są z bardzo wysokiej jakości tworzyw sztucznych,
formowanych techniką rotacyjną w rotoXpro. Przeznaczone są do zastosowań w produkcji żywności.
Pojemniki, kontenery oraz dyspensery z naszej oferty posiadają atesty do bezpośredniego kontaktu z żywnością.
Istotnym elementem prócz wysokiej jakości, ergonomii oraz higieniczności tych produktów jest możliwość
doboru 10 kolorów dla różnego rodzaju zastosowań na halach magazynowych, produkcji i innych pomieszczeniach.

Nasi sprzedawcy doradzą Państwu najbardziej optymalną opcję wyboru z naszej oferty.

 

Czym są odpady? To wszelkiego rodzaju uboczne produkty, które powstają między innymi na różnych etapach procesu produkcyjnego. Tak więc idea systemu segregacji odpadów wymaga szczególnej uwagi osób odpowiedzialnych za zachowanie bezpieczeństwa i higieny w zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych. Ponad to gospodarowanie, czy przechowywanie odpadów wymuszone jest dostosowaniem się do szeregu dokumentów prawnych.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć wiele niezastąpionych produktów ułatwiających segregowanie i przechowywanie zbędnych odpadów. Są to różnego rodzaju pojemniki, kontenery czy dyspensery.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Włókninowe czyściwo przemysłowe marki Safe Wiping charakteryzuje się przede wszystkim najwyższej jakości surowcem do wytworzenia materiału.

Safe Wiping to produkt dzięki, któremu nabywca uzyska poprawę efektywności czyszczenia danej powierzchni ale również
pozwoli uzyskać dodatkowe oszczędności z racji wydajności.
Safe Wiping gwarantuje bezpieczeństwo i wysoki standard higieny podczas produkcji żywności na zakładzie, ponieważ
czyściwo nie pyli, a materiał ma wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa.

Jako dostawca sprzętu do czyszczenia, mycia, dezynfekcji oraz innych akcesoriów mających znaczący wpływ na poprawę jakości i bezpieczeństwa produkowanej żywności, mamy także świadomość tego jak ważne jest przechowywanie tego sprzętu i jego odpowiednia identyfikacja.

System 5S to zestaw technik oraz metod podnoszących jakość stanowiska pracy, pozwalający wprowadzić i utrzymać czystość, ład i porządek. Funkcjonowanie Systemu 5S jest fundamentem dobrej organizacji pracy i stworzenia pracownikom dogodnych warunków do wykonywania codziennych obowiązków.

System 5S swoje początki zawdzięcza menadżerom firm japońskich. Cała filozofia opiera się na przestrzeganiu 5 prostych zasad, których nazwy pochodzą od japońskich słów:

Seiri - Selekcja - polega na oddzieleniu wszelkich narzędzi, instrukcji, materiałów zbędnych na stanowisku pracy od tych niezbędnych oraz na usunięciu (przeniesieniu) tych zbędnych.
Seiton - Systematyka - polega na oznakowaniu części i narzędzi oraz wyznaczenie dla nich miejsca, w którym mają być dostępne. Każdemu elementowi określone zostaje miejsce, w którym ma się znajdować. Przedmioty wykorzystywane najczęściej powinny znajdować się w zasięgu ręki pracownika, powinny być łatwiej dostępne.
Seiso - Sprzątanie - oznacza sprzątanie, układanie, usuwanie brudu, odpadów produkcyjnych, czyszczenie, także odnowienie miejsca pracy i jego otoczenia.
Seiketsu - Standaryzacja (Schludność) - to ciągłe utrzymanie porządku, czystości i schludności na stanowisku pracy i w jego otoczeniu. W praktyce jest to codzienne wykonywanie trzech pierwszych kroków Seiri, Seito oraz Seiso.
Shitsuke - Samodyscyplina - wyrobienie w sobie nawyku przestrzegania powyższych zasad. Stosowanie się do nich i dbanie o to, by stosowali się do nich współpracownicy.

Rezultatem wdrożenia systemu 5S jest poprawa efektywności pracowników dzięki lepszej organizacji środowiska pracy w miejscu jej wykonywania. Po wprowadzeniu praktyk 5S możemy się spodziewać znacznych usprawnień. Sprawność pracy podnosi się dzięki eliminacji straty czasu na przygotowanie czynności . W odczuwalnie czystych warunkach poprawia się  jakość pracy a awaryjność maszyn zmniejsza się dzięki ich systematycznemu czyszczeniu.

Zastosowanie rozwiązań systemu 5S proponowanych przez naszą firmę wprowadza standaryzację w obszarze sprzętu do utrzymania czystości. Wdrażane przez nas standardy pomagają w zdyscyplinowaniu pracowników co znacznie wydłuża czas eksploatacji sprzętu. Dzięki selekcji i idealnemu dopasowaniu sprzętu do potrzeb obszaru produkcyjnego możemy zwiększyć poziom higieny oraz ograniczyć koszty związane z utrzymaniem czystości. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszych rozwiązań Systemu 5S, prosimy o kontakt z Działem Handlowym pod adresem e-mail info@salmonhygiene.pl lub skorzystanie z Formularza zapytania.

 


Potrzebujesz fachowego doradztwa? Skontaktuj się z nami

+48 41 332 21 90 info@salmonhygiene.pl